Audiovizual Şura ümumölkə yerüstü radio yayımçısı lisenziyasının verilməsi üçün elan etdiyi müsabiqəyə yekun vurmuşdur
05.04.2024 13:15
05 aprel 2024-cü il tarixində Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurasının iclası keçirilmiş, ümumölkə yerüstü radio yayımçısı lisenziyasının verilməsi üçün elan edilmiş müsabiqənin qalibi elan olunmuşdur.
İlk olaraq müsabiqəyə sənəd təqdim etmiş ərizəçilərin sənədlərinin, texniki yayım imkanlarının, kadr və maliyyə-iqtisadi potensialının yoxlanılmasını həyata keçirmiş Müsabiqə Komissiyasının məruzəsi və rəyi dinlənilmişdir. Daha sonra Audiovizual Şuranın üzvləri iddiaçılar haqqında fikirlərini bildirmişlər.
İclasın sonunda müsabiqəyə sənədlərini təqdim etmiş ümumən 2 iddiaçı arasında daha üstün texniki, kadr və iqtisadi potensiala malik olan iddiaçı - "Sağlam Media" MMC (radio redaksiyanın adı "Sağlam Radio") qalib elan olunmuş və müsabiqə üzrə yekun qərar verilmişdir.
Qəbul edilmiş qərara əsasən Bakı şəhərindəki "Bakı Teleqüllə Kompleksi"ndən 93.0 MHs, Ağstafa rayonu ərazisindəki "Poylu" RTYS-dan 105.7 MHs, Quba rayonu ərazisindəki "Dağlı" RTYS-dan 104.7 MHs, Şirvan şəhəri ərazisindəki "Şirvan" RTYS-dan 104.5 MHs radiotezlikləri "Sağlam Radio"  kanalının yayımı üçün "Sağlam Media" MMC-nin istifadəsinə ayrılmışdır.

The Audiovisual Council summed up the results of the competition for the issuance of the license of the nationwide terrestrial radio broadcaster
05.04.2024 13:15
663
On April 05, 2024 a meeting of the Audiovisual Council of the Republic of Azerbaijan was held and the winner of the competition for the issuance of the license of the nationwide terrestrial radio broadcaster was announced.
Firstly, the report and conclusion of the competition commission about the documents, technical-broadcasting capabilities, human resources and financial-economic potential of the applicants were heard. Then the members of the Audiovisual Council shared their opinions on the applicants.
At the end of the meeting, among the 2 applicants who submitted documents for participation in the competition, "Saglam Media" LLC (radio channel name: "Saglam Radio"), which has a higher technical, personnel and economic potential, was declared the winner, and a final decision was made on the competition.
According to the adopted decision, radio frequencies of 93.0 MHz from "Baku TV Tower Complex" in Baku city, 105.7 MHz from RTTS "Poylu" in Aghstafa district, 104.7 MHz from RTTS "Dagli" in Guba district and 104.5 MHz from RTTS "Shirvan" in Shirvan city were allocated to "Saglam Media" LLC for broadcasting of "Saglam Radio" channel.