Audiovizual Şuranın, MEDİA Agentliyinin və AZƏRTAC-ın rəhbərləri Mərakeş Krallığında işgüzar səfərdədir
17.05.2024 09:14
520
Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurasının sədri İsmət Səttarovdan, Azərbaycan Respublikasının Medianın İnkişafı Agentliyinin icraçı direktoru Əhməd İsmayılovdan və Azərbaycan Dövlət İnformasiya Agentliyinin (AZƏRTAC) İdarə Heyətinin sədri Vüqar Əliyevdən ibarət nümayəndə heyəti Mərakeş Krallığında işgüzar səfərdədir.
Mərakeş Krallığının audiovizual media sahəsində tənzimləyici qurumu olan Audiovizual Kommunikasiyalar üzrə Ali Qurumunun (HACA) dəvəti ilə reallaşan səfər çərçivəsində nümayəndə heyətinin HACA prezidenti xanım Lətifə Axarbaş ilə görüşü baş tutmuşdur. Görüşdə iki ölkənin audiovizual media və onun tənzimlənməsi sahəsində əməkdaşlığının genişləndirilməsi, qarşılıqlı faydalı fikir və təcrübə mübadiləsi, media qurumları arasında birbaşa əlaqalərin təşviq olunması və əməkdaşlığın digər istiqamətləri müzakirə olunmuşdur. Görüş zamanı cari ilin fevral ayında Azərbaycanda baş vermiş prezident seçkiləri ərəfəsində Mərakeş Krallığının bir çox media qurunmlarının nümayəndələrindən ibarət böyük heyətin Azərbaycana səfəri çərçivəsində Medianın İnkişafı Agentliyinin, AZƏRTAC-ın və Audiovizual Şuranın rəhbərliyi ilə görüşü məmnunluqla xatırlanmış, belə qarşılıqlı səfərlərin ölkələrimizin media subyektlərinin və jurnalistlərinin qarşılıqlı əməkdaşlığının inkişaf etdirilməsində mühüm rol oynadığı vurğulanmışdır.
Azərbaycan Respublikasının Mərakeş Krallığındakı Səfirliyinin dəstəyi ilə baş tutan səfər çərçivəsində Azərbaycan nümayəndə heyətinin Mərakeşin gənclər, mədəniyyət və kommunikasiya naziri Mohamed Bensaid və bu ölkənin rəsmi dövlət informasiya agentliyi olan "Maghreb Arab Presse"in (MAP) baş direktoru Fuad Ariflə görüşləri nəzərdə tutulur.

Heads of Azerbaijan’s Audiovisual Council, MEDIA Agency and AZERTAC are on a business trip to Kingdom of Morocco
17.05.2024 09:14
540
The delegation consisting of Chair of the Audiovisual Council of the Republic of Azerbaijan Ismat Sattarov, Executive Director of the Media Development Agency Ahmad Ismayilov and Chairman of the Board of the Azerbaijan State Information Agency (AZERTAC) Vugar Aliyev embarked on a business trip to the Kingdom of Morocco.
Visiting the Kingdom at the invitation of the High Authority for Audiovisual Communications (HACA), which is the regulatory body in the field of audiovisual media, the delegation met with HACA’s president Ms. Latifah Akharbach. In the meeting, the sides discussed a wide range of issues, including expanding cooperation between the two countries in the field of audiovisual media and its regulation, exchange of mutually beneficial ideas and experience, as well as developing relationship between media organizations.
The Azerbaijani delegation praised the visit of a large media delegation from the Kingdom of Morocco to Azerbaijan on the eve of the presidential elections held in Azerbaijan in February of this year. It was noted that such mutual visits of media organizations and journalists play an important role in the enhancement of cooperation.
Within the framework of the visit, which is supported by Azerbaijan’s Embassy in the Kingdom, the delegation will meet with Mohamed Bensaid, Minister of Youth, Culture and Communication, and Fouad Arif, Director General of Maghreb Arab Presse (MAP), the official state news agency of this country.