Audiovizual Şuranın mütəxəssisləri BDU-nun Jurnalistika fakültəsinin tələbələri üçün növbəti seminar keçirmişlər
19.12.2023 13:22
626
19 dekabr 2023-cü il tarixində Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurası, Medianın İnkişafı Agentliyi və Bakı Dövlət Universiteti arasında imzalanmış Anlaşma Memorandumuna uyğun olaraq Audiovizual Şura əməkdaşlarının BDU-nun Jurnalistika fakültəsinin tələbələri ilə növbəti görüşü olmuşdur.
Tədbiri giriş sözü ilə açan fakültənin dekanı Vüqar Zifəroğlu əvvəl keçirilən iki görüşün 3-cü kurs tələbələri tərəfindən maraqla qarşılandığını, bu dəfə 2-ci kurs tələbələrinin iştirak etdiyini vurğulamışdır.
Audiovizual Şuranın aparat rəhbəri Fazil Novruzov jurnalistika fakültəsinin tələbələri ilə keçirilən görüşlərin əhəmiyyətini vurğulamış, gələcək media nümayəndələri arasında audiovizual medianın tənzimlənməsi haqqında məlumatlılığının artırılmasında belə görüşlərin vacibliyini qeyd etmişdir. O, bildirmişdir ki, bu auditoriya gələcəkdə mediada çalışan gənclərdən ibarətdir və buna görə də hər görüşdə əməkdaşlarımız onları maraqlandıran əhəmiyyətli mövzular haqqında geniş təqdimatla çıxış edir. Daha sonra Audiovizual Şuranın hüquq xidmətinin əməkdaşları Ayxan Sadıqlı və Kamran Əliyev "Azərbaycanda audiovizual media tənzimlənməsi" mövzusunda geniş təqdimatla çıxış etmişlər.
Təqdimatdan sonra mövzu və audiovizual medianın tənzimlənməsi ilə bağlı müzakirə aparılmış, tələbələri maraqlandıran suallara cavab verilmişdir.

The representatives of the Audiovisual Council held a seminar for the students of the Journalism Faculty of BSU
19.12.2023 13:22
643
On December 19, 2023 the representatives of the Audiovisual Council held seminar for the students of the Journalism Faculty of BSU in line with the Memorandum of Understanding signed between the Audiovisual Council of the Republic of Azerbaijan, the Media Development Agency and Baku State University.
The dean of the Faculty, Vugar Zifaroglu, opened the seminar with an introductory speech, emphasising that the previous two meetings had been attended by 3rd year students with interest. Today's meeting has been attended by 2nd year students.
Fazil Novruzov, the Head of the Office of the Audiovisual Council, stressed the importance of such meetings with Journalism Faculty students and noted the special significance of the them in raising the awareness of future media representatives on issues of audiovisual media regulation. He mentioned that at each meeting, the representatives of the Council make detailed presentations on important topics of interest to the audience of young people who will work in the media in the future. Then, Aykhan Sadigly and Kamran Aliyev, representatives of the Legal service of the Audiovisual Council, made a detailed presentation on "Audiovisual Media Regulation in Azerbaijan".
The presentation was followed by a discussion on the topic of audiovisual media regulation and answers to the students' questions.