Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurası bəzi yayım operatorlarının lisenziyasını ləğv etmişdir
27 oktyabr 2023-cü il tarixdə Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurasının növbəti iclası keçirilmişdir. İclasda xarici televiziya kanallarının retranslyasiya xidmətini həyata keçirmiş bir sıra yayım operatorlarının fəaliyyət göstərməmələri ilə bağlı lisenziyalarının ləğv edilməsi məqsədilə Şuraya müraciətləri müzakirə olunmuşdur.
İclasda Şura aparatının Hüquq və beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsinin qeyd olunan məsələ ilə bağlı və həmin operatorların monitorinqlərinə dair məruzəsi dinlənilmişdir. Müzakirələrdən sonra lisenziya sahiblərinin müraciətləri nəzərə alınaraq "Albax TV" MMC, "Real Telecom" MMC və "Şam" MMC-nin müvafiq lisenziyalarının ləğv olunması barədə qərarlar verilmişdir. Həmçinin, yayım fəaliyyətinin 6 aydan çox müddətdə həyata keçirilməməsi səbəbindən "RA Technologies" MMC-nin də lisenziyası ləğv olunmuşdur.

The Audiovisual Council of the Republic of Azerbaijan revoked the licenses of some platform operators
27.10.2023 10:25
363
The meeting of the Audiovisual Council of the Republic of Azerbaijan was held on 27 October 2023. The Council considered appeals by a number of platform operators providing retransmission of foreign television channels to have their licenses revoked for lack of activity.
The meeting heard a report from the Department of law and international cooperation of the Office of the Council regarding the issue and the monitoring of the activities of these operators. After discussions, taking into account the applications of the licensees, decisions were made to revoke the respective licenses of "Albakh TV" LLC, "Real Telecom" LLC and "Sham" LLC.
Also, the license of "RA Technologies" LLC was canceled due to the fact that the broadcasting activity was not carried out for more than 6 months.