Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurasının 2022-ci ilin yekunlarına həsr olunmuş mətbuat konfransı keçirilmişdir.
26.12.2022 12:55
311
26 dekabr 2022-ci il tarixdə Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurasının  2022-ci ilin yekunlarına həsr olunmuş mətbuat konfransı keçirilmişdir.
Tədbirdə Şura sədri İsmət Səttarov 2022-ci il ərzində Şuranın həyata keçirdiyi fəaliyyətdən danışmışdır. O, "Media haqqında" Qanunun qüvvəyə minməsi və bununla bağlı qanunvericilikdəki yeniliklər, tənzimləmə, proqramların monitorinqi, yayıma texniki nəzarət, HD yayıma keçid, reklam bazarı, televiziya reytinqlərinin yeni ölçüm sistemi, “Reklam haqqında” Qanuna dəyişikliklərə dair təkliflər, audiovizual media bazarında yeni ictimai birlik, audiovizual industriya araşdırmaları, piratçılıqla mübarizə, yeni radio yayımçılar və ümumən radio yayımın əhatə zonasının genişləndirilməsi məsələləri, yeni audiovizual media fəaliyyəti olan platforma yayımçılarına verilən lisenziyalar, habelə TDT-na daxil olan ölkələrin forumu - TBRAF haqqında geniş məlumat vermişdir.
Daha sonra Şura sədri, Şura aparatının rəhbəri və şöbə müdirləri media nümayəndələrini maraqlandıran suallara cavab vermiş, gələn il üçün planlaşdırılan əsas fəaliyyət istiqamətlərindən bəhs etmişlər.

The Audiovisual Council of the Republic of Azerbaijan held a press conference dedicated to the results of 2022
26.12.2022 12:55
318
On December 26, 2022, the Audiovisual Council of the Republic of Azerbaijan held a press conference dedicated to the results of 2022.
During the press conference, the Chairman of the Council, Ismat Sattarov, spoke about the activities of the Council for 2022.
He  talked about the entry into force of the Law "On Media" and related innovations in legislation, regulation, monitoring of programs, technical control of broadcasting, the transition to broadcasting in HD format, the advertising market, a new TV ratings measurement system, proposals to amend the Law "On Advertising", a new public association in the audiovisual market media, audiovisual industry research, the fight against piracy,  new radio broadcasters and the expansion of the coverage area of radio broadcasting in general, the granting of licenses to broadcasters of platforms, that is a new type of audiovisual activity, as well as about the forum of member countries of the OTS – "TBRAF".
Then the Chairman of the Council, the Head of the Office of the Council and the heads of departments answered the questions of the media representatives, told about the main activities planned for the next year.