Bugün Medianın İnkişafı Agentliyində RTÜK-ün, Milli Televiziya və Radio Şurasının və Medianın İnkişafı Agentliyinin rəhbər şəxslərinin görüşü keçirilmişdir.
10.09.2021 12:09
157
Türkiyə Respublikasının Radio və Televiziya Üst Qurumunun (RTÜK) geniş nümayəndə heyəti Azərbaycanda səfərdədir. Beynəlxalq TURAZ Akademik Kongresinin toplantısı çərçivəsində Bakıda səfərdə olan RTÜK rəhbəri Əbubəkr Şahin, RTÜK-ün digər üzvləri və səlahiyyətli şəxsləri Medianın İnkişafı Agentliyinin icraçı direktoru Əhməd İsmayılov və Milli Televiziya və Radio Şurasının sədri İsmət Səttarovla görüşmüşlər.
Görüş çərçivəsində iki qardaş ölkə arasında Birgə Media Platformasının fəaliyyətinin gücləndirilməsi, media sahəsində bilik və təcrübə mübadiləsinin daha da intensivləşdirilməsi və digər qarşılıqlı maraq kəsb edən məsələlər müzakirə olunmuşdur.

Today, the Media Development Agency hosted a meeting of the leaders of the Radio and Television Supreme Council (RTÜK), National Television and Radio Council and the Media Development Agency
10.09.2021 12:09
248
The delegation of the Radio and Television Supreme Council of the Republic of Turkey (RTÜK) is on a visit to Azerbaijan. Within the framework of the meeting of the international Academic Congress "TURAZ", the head of RTÜK Abubakr Shahin, other members and authorized persons of RTÜK met with the Executive Director of the Media Development Agency Ahmed Ismailov and the Chairman of National Television and Radio Council Ismat Sattarov.
During the meeting, issues of strengthening the activities of the Joint Media Platform between the two fraternal countries, further intensification of the exchange of knowledge and experience in the field of media and other issues of mutual interest were discussed.