Medianın İnkişafı Agentliyi tərəfindən “Media savadlılığı” Konfransı keçirilmişdir.
Dekabrın 9-da Medianın İnkişafı Agentliyinin təşkilatçılığı ilə media savadlılığı mövzusunda məlumatlılığın artırılması məqsədilə Bakı şəhəri və regionlarda yaşayan 300 nəfərə yaxın gəncin iştirakı ilə Bakı Gənclər Mərkəzində "Media savadlılığı" konfransı keçirilmişdir.
Konfransın məqsədi gənclərin media savadlılığı mövzusunda məlumatlılığının artırılması, informasiya mənbələri və axını ilə səmərəli qarşılıqlı əlaqənin qurulması, axtarış aparılması, təhlil edilməsi, tənqidi qiymətləndirmə bacarığının inkişaf etdirilməsi, rəqəmsal media vərdişlərinin təkmilləşdirilməsi olmuşdur.

On December 9, a conference was held in the Baku Youth Center on the theme of "Media Literacy" with the participation of about 300 young people from Baku city and other districts of the country, organized by the Media Development Agency in order to increase the awareness of media literacy.
The purpose of the conference was to raise awareness of media literacy among young people, build effective interaction with sources and flows of information, develop searching skills, analysis, critical evaluation, and to improve skills in working with digital media.