Milli Televiziya və Radio Şurası və “ARB Cənub” regional televiziya kanalı dəyirmi masa keçirdi
"Narkotik vasitələrin, psixotrop maddələrin və onların prekursorlarının qanunsuz dövriyyəsinə qarşı mübarizəyə dair 2019-2024-cü illər üçün Dövlət Proqramı"na uyğun olaraq Milli Televiziya və Radio Şurasının nümayəndələri 13-14 dekabr 2021-ci il tarixdə cənub bölgəsində fəaliyyət göstərən regional televiziya kanalı "ARB Cənub"-da görüşlər keçirmişlər. Görüşlər çərçivəsində kanalın proqram və xəbər departamentlərinin əməkdaşları ilə dəyirmi masa təşkil olunmuşdur.
Dövlət proqramına uyğun olaraq narkotik vasitələrin, psixotrop maddələrin və onların prekursorlarının qanunsuz dövriyyəsinə qarşı mübarizə haqqında qanunvericiliyin müddəalarının və tələblərinin əhaliyə izah edilməsi və vətəndaşlar arasında ictimai maarifləndirmə məqsədilə təbliğat işinin təşkilində regional medianın, o cümlədən, televiziya kanallarının rolu və bu sahədə mövcud olan maliyyə və texniki problemlər müzakirə olunmuşdur.
Müzakirələr zamanı Şura nümayəndələri narkomaniyaya qarşı mübarizə mövzusunda xüsusi proqramların təşkil edilməsi, sosial çarxların yayımlanması və bu yayımlar haqqında Şuraya hesabatların təqdim olunması sahəsində yayımçılara vəzifələrini və görüləcək tədbirləri izah etmişlər. Bundan sonra kanal əməkdaşlarının yayımın təşkili və proqrama verilən tələblərlə bağlı suallarını Şura aparatının əməkdaşları cavablandılmışlar.

National Television and Radio Council and "ARB Janub" regional television channel have held a roundtable
14.12.2021 11:51
250
In accordance with the "State program on combating illicit trafficking in narcotic drugs, psychotropic substances and their precursors for 2019-2024", representatives of National Television and Radio Council have held meetings on December 13-14, 2021 at the regional television channel "ARB Janub", which operates in the southern region. Within the framework of the meetings, a roundtable was organized with the representatives of the program and news departments of the channel.
The issues of explaining to the public the provisions and requirements of the legislation on combating illegal circulation of narcotic drugs, psychotropic substances and their precursors in accordance with the state program and the role of regional media, including television channels in organizing of propaganda work among citizens for public education, as well as financial and technical problems in this area were discussed.
During the discussions, the Council representatives explained to broadcasters their duties and measures to be taken in the field of organization of special programs on fight against drug addiction, broadcasting of social videos and submission of reports to the Council on these broadcasts. At the end of the meeting, the representatives of the Council answered the questions of the channel’s staff about the organization of broadcasting and the requirements for the program.