Serbiyanın audiovizual və elektronik media üzrə tənzimləyici qurumu REM-in nümayəndə heyəti ilə Audiovizual Şurada görüş keçirilmişdir
05.03.2024 14:00
639
Serbiya Respublikasının audiovizual və elektronik media üzrə tənzimləyici qurumu olan REM-in nümayəndə heyətinin Azərbaycana səfəri çərçivəsində 05 mart 2024-cü il tarixində Audiovizual Şurada görüş keçirilmişdir.
Nümayəndə heyətinin tərkibində Serbiya Respublikasının Elektronik Media Tənzimləyici Qurumunun (REM) prezidenti xanım Olivera Zekiç, REM-in ümumi məsələlər və İT üzrə rəhbəri cənab Vladimir Tomiç, REM-in monitoriq və təhlil şöbəsinin rəhbəri cənab Stevika Smederevak, REM-in beynəlxalq məsələlər üzrə koordinatoru xanım Yelena Kolo Yovanoviç təmsil olunmuşlar.
Audiovizual Şuranın sədri İsmət Səttarov serbiyalı qonaqları salamladıqdan sonra onlara Azərbaycanda media sahəsində son illər aparılan islahatlardan, "Media haqqında" Qanunun qəbul olunmasından, audiovizual media sahəsində yeniliklər barədə ümumi məlumat vermişdir. Daha sonra "Azərbaycanda audiovizual medianın tənzimlənməsi" adlı təqdimat qonaqlara nümayiş etdirilmişdir.
REM-in prezidenti xanım Olivera Zekiç səmimi qarşılanma və qonaqpərvərliyə görə təşəkkürünü bildirmiş, iki ölkənin tənzimləyici qurumları arasında əməkdaşlığın zərurəriliyini, bunun üçün qarşılıqlı səfərlərin, bilik və təcrübə mübadiləsinin önəmini vurğulamışdır.
Görüşdə Audiovizual Şura və REM arasında əməkdaşlıq memorandumunun imzalanmasının mümkünlüyü və qarşılıqlı əlaqələrin inkişafında onun rolu barədə fikir mübadiləsi aparılmışdır.

A meeting with the delegation of the REM - the regulatory authority for audiovisual and electronic media of Serbia was held in the Audiovisual Council
05.03.2024 14:00
660
Within framework of the visit to Azerbaijan of the delegation of the REM, the regulatory authority for audiovisual and electronic media of the Republic of Serbia, on March 05, 2024 a meeting was held in the Audiovisual Council of the Republic of Azerbaijan.
The Serbian delegation consists of the President of the REM, Mrs. Olivera Zekić, the head of General Affairs and İT of the REM, Mr. Vladimir Tomić, the head of the Monitoring and Analysis Department of the REM, Mr. Stevic Smederevac, the Coordinator of the REM for International Affairs Mrs. Jelena Kolo Jovanović.
After welcoming the Serbian guests, Chairman of the Audiovisual Council Ismat Sattarov presented them with general information on the media reforms being carried out in Azerbaijan in recent years, the adoption of the Law "On Media", innovations in the field of audiovisual media. Then the guests were shown the presentation "Regulation of audiovisual media in Azerbaijan".
The President of the REM, Mrs. Olivera Zekić, expressed appreciation for the sincere reception and hospitality, stressing the need for cooperation between the regulatory authorities of the two countries, the importance of mutual visits, the exchange of knowledge and experience.
At the meeting, an exchange of views took place on the possibility of signing a memorandum of cooperation between the Audiovisual Council and the REM and its role in the development of interaction.