Şura sədri İsmət Səttarovun da daxil olduğu Azərbaycan nümayəndə heyəti 31 mart – 1 aprel tarixlərində Qazaxıstanda səfərdə olmuşdur
03.04.2023 07:30
298
Azərbaycanın bir sıra dövlət qurumlarının rəhbərlərinin daxil olduğu nümayəndə heyəti Qazaxıstanda səfərdə olmuşdur. Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şuranın sədri İsmət Səttarovun da daxil olduğu nümayəndə heyəti 31 mart – 1 aprel tarixlərində Astana şəhərində bir sıra görüşlər keçirmişdir.
Qazaxıstanın informasiya və ictimai inkişaf naziri Darxan Kıdırali ilə görüşdə iki ölkə arasında informasiya sahəsində əməkdaşlığın dərinləşdirilməsi, media subyektlərinin qarşılıqlı əlaqələrinin inkişaf etdirilməsi məsələləri müzakirə olunmuşdur. Görüş zamanı 2022-ci il avqustun 24-də Azərbaycan Respublikasının Medianın İnkişafı Agentliyi ilə Qazaxıstanın İnformasiya və İctimai İnkişaf Nazirliyi arasında imzalanmış Anlaşma Memorandumuna əsasən iki ölkə arasında informasiya sahəsində ikitərəfli əlaqələrin formalaşdırılmasının, media məkanda milli maraqların qorunmasının və təşviq edilməsinin, təcrübə mübadiləsinin genişləndirilməsinin nəzərdə tutulduğu vurğulanmışdır. Media və informasiya sahəsində tərəfdaşlığın gücləndirilməsi istiqamətində səmərəli addımların atılması, müvafiq qurumların qarşılıqlı təmaslarında mütəmadiliyin təmin olunması müzakirə olunmuşdur.
Nümayəndə heyəti, həmçinin Qazaxıstanın İnformasiya və İctimai İnkişaf Nazirliyinin İnformasiya Komitəsinin sədri Eldos Naşirali və Qazaxıstan Respublikasının Prezidenti yanında Mərkəzi Kommunikasiya Xidmətinin direktoru Əsgər Umarov ilə görüşmüşdür. Tərəflər müvafiq sahələr üzrə qarşılıqlı məlumat mübadiləsi etmiş, əməkdaşlığı genişləndirməyin yolları barədə müzakirələr aparmışlar.

The Azerbaijani delegation, which included chair of the Council Ismat Sattarov, visited Kazakhstan from March 31 to April 01.
03.04.2023 07:30
The Azerbaijani delegation, which included the heads of a number of state bodies, visited Kazakhstan. The delegation, which included the Chairman of the Audiovisual Council of the Republic of Azerbaijan Mr. Ismat Sattarov, held a number of meetings in Astana city from March 31 to April 01.
At a meeting with Minister of Information and Social Development of Kazakhstan Mr. Darkhan Kydyrali, the ways of deepening of cooperation in the field of information between two countries and development of the relations between media entities were discussed. During the meeting it was emphasized that in accordance with the Memorandum of Understanding signed between the Media Development Agency of the Republic of Azerbaijan and the Ministry of Information and Social Development of Kazakhstan on 24 August 2022, the two countries will establish bilateral relations in the field of information, protect and promote of national interests in media landscape and increase the experience exchange. Effective steps to strengthen partnership in the field of media and information, ensuring regular contacts among relevant bodies were discussed.
The delegation also met with Chairman of the Information Committee of the Ministry of Information and Social Development of the Republic of Kazakhstan Mr. Eldos Nashirali and Director of the Central Communications Service under the President of the Republic of Kazakhstan Mr. Asker Umarov. The parties discussed the ways of exchanging information in various fields and expanding cooperation.